
«Befri deg fra byrden av å føle behovet for å holde fast på noe. Gi slipp … du er en del av alt. «
Steve Maraboli
Jeg innser det kanskje ikke, men jeg bærer litt bagasje med meg akkurat nå. Det gjør vi alle.
Denne følelsesmessige bagasjen kommer fra fortiden min. Den kommer fra opplevelsene av livets oppturer og nedturer.
På et tidspunkt ble jeg foret med tøffe tilbakemeldinger. Jeg ble vist at jeg ikke var verd å elske, og jeg lærte at jeg ikke var god nok.
Trist,
men sant!
Noe av denne bagasjen er gammel. Noe av bagasjen er helt ny og mer
åpenbar.
Noe av bagasjen fortjener jeg ikke. Den er feil. Andre deler av bagasjen er riktig og kommer fra mine dårlige beslutninger og erfaringer.
Uansett hvor sår og arr kommer fra, kan jeg heldigvis fortsatt ta ansvar og gjøre noe med dem.
Min fremtidige suksess avhenger av min vilje til å pakke ut og sette bort bagasjen jeg har bært på så lenge.
Det er bagasjen min som får meg til å betrakte livet gjennom det samme smale objektivet.
Er jeg klar til å pakke ut?
Å gi slipp på bagasjen min kan være skummelt. Det vil kreve at jeg redefinere hvem jeg er og hva jeg er i stand til å bli.
«Vår dypeste frykt er ikke at vi er utilstrekkelige . Vår dypeste frykt er at vi er sterke utover all forstand. Det er vårt lys, ikke vårt mørke, som skremmer oss.»
Marianne Williamso
Jeg velger å legge fra meg det som holder meg tilbake. Det letter belastningen. Jeg slipper frem mitt potensial. Fortiden definerer meg ikke lenger.
Jeg har gjort noen feil, noen dumme valg, hatt noen vonde opplevelser. Det kommer ikke noe godt fra å holde fast ved dem. Det er et tapt spill.
Det som er viktig, er hvem jeg blir. Det som teller er hvem jeg er i dag, ikke hva jeg gjorde for tyve år siden. Mine tidligere feiltrinn kan brukes som læringsverktøy og lærere. Mine utfordringer kan avgrense og forme meg til den jeg er ment å være.
Hva er det jeg holder på fra fortiden ? Hvordan kan jeg bruke denne erfaringen til å skape det livet jeg ønsker og drømmer om?
Fremtiden min er en ren skinnende mulighet. Det vet jeg ….. for sikkert!
Mulighetene er der. Jeg tenker og bearbeider dem inntil løsninger kommer til syne for meg.
Jeg bryter gjennom barrierene og går mot visjonene mine. Jeg vokser ved å strekke meg etter drømmene mine.
Jeg finner inspirasjon og opplever et eventyr mens jeg er på vei. Jeg gir meg selv lov til å drømme.
Hvilke nye muligheter kan jeg finne og skape for livet mitt ? Jeg er oppmerksom på «historien» min, men lar den ikke hindre meg fra å gå videre.
Hvilke hendelser definere mitt liv ? Hvilke triumfer og seire kan jeg fremheve?
Jeg er oppmerksom på grensene mine, fordi det som holder meg tilbake vil være en viktig del av historien min. Nå vet jeg grenser kan brytes.
Jeg har kastet den gamle historien ut, og begynt å skrive et nytt kapittel. Når gamle begrensende fortellinger raser gjennom hodet mitt, husker jeg at jeg er medskaperen av livet mitt. Det er jeg som kommer til å definere den jeg blir. Derfor husker jeg på alt det gode som har hendt meg gjennom livet.
Jeg husker en tid da jeg ikke hadde noen grunn til bekymring. En tid full av iver og entusiasme for livet.
Så nå setter jeg bagasjen ned for et øyeblikk og gjenopplever noen positive tidligere erfaringer.
Jeg velger å fokusere på øyeblikk fylt med kjærlighet, i stedet for øyeblikk forkullet med hat.
Jeg fokuser på de minnene som gir meg glede og takknemlighet.
Jeg tenker på noen mennesker som har betydd mye for meg. På de mest fantastiske og kjære hendelser i livet mitt ?
Disse minnene er ikke vanskelig å bære. De er faktisk forfriskende og oppkvikkende. Fortiden min har en stor innvirkning på hvordan jeg opplever øyeblikket og den jeg vil bli i fremtiden.
Det er på tide å gå videre og skape mitt nye liv fra i dag. Jeg lærer av fortiden og avdekker verdiene fra vanskelighetene jeg møtte. Jeg er sterkere nå.
Jeg er klokere og mer klar over det livet jeg ønsker å leve i dag enn jeg noensinne har vært. Erfaring er min største lærer dersom jeg tillater den å være nettopp det, min læremester.
Besøk siden min på FB, Synnas verden